Urmas Sule valiti HOPE presidendiks

5.juunil 2020.a toimus HOPE (Euroopa Haiglate ja Tervishoiu Föderatsiooni) juhtide veebikohtumine, kus arutati Euroopa tervishoiu aktuaalseid teemasid ning valiti ka HOPE uus president ja asepresident.  HOPE uueks presidendiks valiti Eesti Haiglate Liidu juhatuse esimees Dr Urmas Sule ning asepresidendiks valiti Iirimaa Haiglate Liidu juht Eamonn Fitzgerald. „Minu Euroopa haiglaid ja tervishoiusüsteeme esindava organisatsiooni (HOPE) presidendiks valimine on kindlasti ka tunnustus kõigile Eesti haiglajuhtidele. Kolleegid teistest riikidest hindavad meie tegevust ja töökultuuri, mis on edukalt hakkama saanud kõige keerulisemate olukordade lahendamisega“ ütles Urmas Sule.

Kohtumisel arutati riikide kogemusi seoses viirusepuhanguga, kuidas on toime tulnud tervishoiusüsteemid, millised muudatused on toimunud tervishoiukorralduses ning kuidas on plaanis edasi toimetada. Oluline on koostöö tervishoiu ja sotsiaalsete teenuste vahel.