Haiglate liit: ravikindlustuse muutmist tuleb arutada nendega, keda see puudutab

Pressiteade 14.03.2012

Eesti Haiglate Liidu kommentaar
14. märts 2012

Eesti Haiglate Liidu juhatuse esimehe Urmas Sule kommentaar Sotsiaalministeeriumi algatatud ravikindlustuse seaduse muutmise eelnõule:

“Haiglate liit sai ootamatult teada juba elektroonilisel kooskõlastusringil olevast ravikindlustuse seaduse muutmise eelnõust, mis mõjutab olulisel määral tuhandeid patsiente. Eelnõu ei ole saadetud kooskõlastamiseks haiglate liidule, asjassepuutuvatele erialaühendustele ega ka patsientide esindusorganisatsioonidele.

Kavandatav muudatus võtaks väga paljudel kroonilisi haigusi põdevatel inimestel võimaluse jõuda eriarsti konsultatsioonile haigekassa eelarvest ja sunniks neid pöörduma tasulisele vastuvõtule, mis meie hinnangul ei vasta ravikindlustuse eesmärkidele.

Haiglate liit on seisukohal, et ravikindlustuse põhimõtete olulisi muutusi ja mõjusid tuleb arutada nendega, keda muudatused otseselt puudutavad, mitte teha kabinetivaikuses ootamatult ulatuslikke muudatusi, et need siis poole aasta pealt jõustada.

Eesti Haiglate Liidu juhatus koguneb 22. märtsil, arutame siis ravikindlustuse seaduse muutmise eelnõu mõjusid ning teeme omapoolseid ettepanekuid, et krooniliste haigete jaoks ravi kvaliteet ei halveneks.”