shadow

Haiglate liit ootab töötajate esindajate seisukohta kollektiivleppele

Pressiteade 12. oktoober 2012

Haiglate liit ootab töötajate esindajate seisukohta kollektiivleppele

Eesti Haiglate Liit saatis pärast täna toimunud kollektiivleppe läbirääkimisi Eesti Arstide Liidu, Eesti Tervishoiutöötajate Kutseliidu, Eesti Perarstide Seltsi, Eesti Kiirabi Liidu, Eesti Õdede Liidu ja Eesti Tervishoiutöötajate Ametiühingute Liidu esindajatega osapooltele kollektiivleppe projekti, millele oodatakse nende seisukohta.

“Kõik olulised töövõtjate nõudmised on selles lepingus kajastatud. Ainult palga osas ei suuda me kõiki nõudmisi täita tuleva aasta 1. jaanuarist, vaid soovitud palgatõus jaotub kahele aastale. Loodame, et pakutud lepe võimaldab streigi lõpetada ja patsientidele arstiabi andmise taastada,” ütles Eesti Haiglate Liidu juhatuse esimees Urmas Sule.

Kollektiivleppe projektis on alates 1. jaanuarist 2013 arstide töötasu alammääraks 7,6 eurot tunnis (arvestuslikult 1276,8 eurot kuus), õdede, ämmaemandate ja tervishoiu tugispetsialistide alammääraks 4,2 eurot tunnis (705,6 eurot kuus) ning hooldustöötajatele 2,4 eurot tunnis (403,2 eurot kuus).

Alates 2014. aastast oleks arstide töötasu alammäär 8 eurot tunnis (arvestuslikult 1344 eurot kuus), õdede, ämmaemandate ja tervishoiu tugispetsialistide töötasu alammäär 4,5 eurot tunnis (756 eurot kuus) ning hooldustöötajate töötasu alammäär 2,6 eurot tunnis (436,8 eurot kuus).

Kollektiivlepe sätestab, et arst-residenti tasustatud tööaeg alates 1. jaanuarist 2013 on 40 tundi nädalas.

Läbirääkijad on ühisel seisukohal, millistele töötajate gruppidele ja millistele asutustele lepe laieneb ning kuidas käsitletakse koolituse ja tööaja arvestuse tingimusi. Samuti jõuti kokkuleppele, et arstide ja õdede töökoormuse normatiivide osas tehakse aasta lõpuks sotsiaalministeeriumile ühised ettepanekud.

Print Friendly, PDF & Email