Haiglate liit ootab läbirääkimistes edasiminekuks riigi osalust

Pressiteade 8.oktoober 2012

Haiglate liit ootab läbirääkimistes edasiminekuks riigi osalust

Eesti Haiglate Liit ootab Eesti Arstide Liidu tänaseks kokkukutsutud läbirääkimistevoorult sisulist edasiminekut ja peab selleks vajalikuks riigi esindaja osalemist kõnelustel.

“Ainult haiglate liidu ja arstide liidu vahel läbirääkimistega jätkamine töötülile lahendust ei too, sest arstide ootuste täitmine ületab haiglate otsustuspädevust ja Haigekassa eelarve võimalusi. Leppeni jõudmiseks on vältimatu riigi esindaja osalemine läbirääkimistes. Iga järgnev streigi päev tuleb patsientide tervise arvelt ja seetõttu peaksid nii streikijad kui ka riik näitama üles head tahet, et võimalikult kiiresti kokkuleppeni jõuda,” ütles Eesti Haiglate Liidu juhatuse esimees Urmas Sule.

Eesti Haiglate Liidu ja Eesti Arstide Liidu 4. oktoobril toimunud läbirääkimised lähendasid osapoolte seisukohti kollektiivlepingu küsimustest, kuid haiglete liidu otsustuspädevuse piiratuse tõttu ei jõutud kokkuleppeni.

Eesti Haiglate Liit on teinud Eesti Arstide Liidule 6,6 protsendi suuruse palgatõusu pakkumise, mis saab realiseeruda juhul, kui Haigekassa nõukogu nõustub muutma vastavalt teenuste hinnakirja.