Haiglate liit kutsub töötüli osapooled uuesti kokku

Pressiteade 25.oktoober 2012

Haiglate liit kutsub töötüli osapooled uuesti kokku

Eesti Haiglate Liit kutsub täna kella 16-ks (aadressil Sõbra põik 4A) uuesti kokku töötüli osapooled, et kollektiivleppe läbirääkimistes kompromissini jõuda. Kutse läbirääkimiste jätkamiseks on saadetud Eesti Arstide Liidu, Eesti Tervishoiutöötajate Kutseliidu, Eesti Perarstide Seltsi, Eesti Kiirabi Liidu, haigekassa, sotsiaalministeeriumi ja riigikogu sotsiaalkomisjoni esindajatele.

“Pärast viimast laiema ringi kohtumist on toimunud mitmeid konsultatsioone ja tegelikult on kõik töötüli osapooled huvitatud võimalikult kiirest lahendusest ja kollektiivleppe sõlmimisest. Loodame leida erinevaid osapooli rahuldava kompromissi, et töörahu taastada ning patsientide jaoks häiriv segadus lõpetada,” ütles Eesti Haiglate Liidu juhatuse esimees Urmas Sule.

Eesti Haiglate Liidu pakutud kollektiivleppe projekt põhineb haigekassa nõukogu antud volitustel ja sotsiaalministeeriumiga kooskõlastatud tingimustel.