Haiglate liit kutsub tervishoiutöötajad leppe tingimusi arutama

Pressiteade 11. oktoober 2012

Haiglate liit kutsub tervishoiutöötajad leppe tingimusi arutama

Eesti Haiglate Liit kutsus homme kella 13-ks kokku Eesti Arstide Liidu, Eesti Tervishoiutöötajate Kutseliidu, Eesti Perarstide Seltsi, Eesti Õdede Liidu, Eesti Tervishoiutöötajate Ametiühingute Liidu ja Eesti Kiirabi Liidu esindajad, et läbi rääkida Haigekassa pakutud tingimustes.

“Kutsume kokku kõiki tervishoiutöötajaid esindavad osapooled, loodame jõuda mõisliku tulemuseni, mis annaks võimaluse streik lõpetada ja patsientide juurdepääs arstiabile taastada. Läbirääkimiste vältel on meie seisukohad kindlasti lähenenud ja Haiglate liit loodab, et kokkuleppele jõudmine on võimalik ning pooled näitavad üles konstruktiivsust ja koostöömeelt,” ütles Eesti Haiglate Liidu juhatuse esimees Urmas Sule.

Haigekassa nõukogu andis täna Haiglate liidule volituse sõlmida tervishoiutöötajatega kollektiivlepe, mis hõlmab kahele aastale jaotatud palgatõusu ning ambulatoorse eriarstiabi esmase visiidi pikenemist. Leppe sõlmimise tingimuseks seadis Haigekassa töörahu taastamise.