Haiglate liit kutsub arstide liidu läbirääkimistele

Pressiteade 2.oktoober 2012

Haiglate liit kutsub arstide liidu läbirääkimistele

Täna toimunud Eesti Haiglate Liidu erakorralisel juhatuse koosolekul otsustati kutsuda Eesti Arstide Liit homseks läbirääkimiste laua taha, et lisaks palgaettepanekule läbi arutada tervishoiutöötajate töökoormuste küsimused.

“Soovime arstidega sisuliste läbirääkimistega edasi minna. Haiglate liit teeb kõik selleks, et esitada Haigekassale võimalikult peatselt konkreetsed ettepanekud, kuidas Haigekassa eelarve piires prioriteete ümber seades oleks võimalik leida rahalist katet arstide ja õdede ettepanekutele. Pingutame selle nimel, et haiglate normaalne töö võimalikult kiiresti taastada ning patsiendid töövaidluses võimalikult vähe kannataksid,” ütles Eesti Haiglate Liidu juhatuse esimees Urmas Sule.

Eesti Haiglate Liit otsustas täna saata Eesti Arstide Liidule uuesti 28. septembril saadetud palgapakkumise, mis arvestab töövõtjate esitatud kollektiivlepingu projekti. Homsel kohtumisel on kavas arstide liidu esindajatega arutada ka töökoormuste vähendamise võimalusi.

Eesti Haiglate Liidu eelnevalt tehtud 6,6 protsendi suurune palgatõusu pakkumine saab realiseeruda juhul, kui Haigekassa nõukogu nõustub muutma vastavalt teenuste hinnakirja.

Täiendav info:
Urmas Sule