Haiglate Liidu aastakonverents keskendub tervishoiu jätkusuutlikkusele

Pressiteade 11.09.2014

Haiglate Liidu aastakonverents keskendub tervishoiu jätkusuutlikkusele

Läänemaal, Roostal algas täna Haiglate Liidu aastakonverents „Tervishoiu tervis“, kus erialaliitude ja ametkondade juhid ning kõrgkoolide esindajad arutavad Eesti tervishoiu hetke olulisimate küsimuste ja strateegiliste arengute üle.

„Meie tervishoiusüsteem on Euroopas üks tõhusamaid, iga kulutatud euro eest saab patsient rohkem tervishoiuteenust kui paljudes teistes riikides,“ ütles Haiglate Liidu juhatuse esimees Urmas Sule. „Samas on igas väga efektiivses süsteemis alati pinged, mida tahame alanud konverentsil teadvustada ja otsida lahendusi, mis oleksid ka pikas perspektiivis jätkusuutlikud.“

Konverentsil tutvustavad haiglate esindajad kvaliteedijuhtimise praktikaid ja kogemusi ning saavad ülevaate e-tervise ning haiglate infosüsteemi arengutest. Lähiaja küsimustest arutavad haiglate, erialaliitude ja ametkondade juhid Haigekassa rahalisi võimalusi nii tervishoiutöötajate palkade kui tervishoiuteenuste rahastamisel ning arstide ja õdede viimase kursuse praktika küsimusi. Sõja-aja tervishoiusüsteemi tutvustab kaitseministeeriumi esindaja.

„Meie tervishoiu kolm peamist võrgustikku ? perearstid, kiirabi ja haiglate süsteem ? kindlustavad, et hädasolijatel on võimalik abi saada 60 minuti jooksul või 70 kilomeetri kaugusel kodunt,“ ütles Urmas Sule. „Haiglad ja kiirabi on kõige klassikalisemad turvavõrgustikud, mis kindlustavad elutähtsate teenuste toimimise nii rahu- kui ka kriisiajal. Riigi ülesanne on tagada, et tervishoiusüsteem toimiks tõrgeteta ka olukorraks, kus abivajajaid on kordi rohkem kui täna,“ lisas ta. „Toimivat süsteemi ei saa üles ehitada siis, kui kriis on juba käes. Elutähtsate teenuste toimimiseks vajalike võrgustike stabiilne areng on üks tervishoiu prioriteete.“

Haiglate Liidu aastakonverentsil osalevad Arstide Liidu, Õdede Liidu ja Tervishoiutöötajate Kutseliidu juhid, samuti Perearstide Seltsi ja Kiirabi Liidu esindajad. Riiklikes ametkondadest on esindatud Sotsiaalministeerium, Terviseamet ja Haigekassa, samuti on kohal Tartu Ülikooli arstiteaduskonna, ning tervishoiukõrgkoolide esindajad. Konverents kestab reede pärastlõunani.