Eesti tervishoiujuhid kogunevad täna sügiskonverentsile Haapsalus

Pressiteade
6. september 2023

6.-7. septembril toimub Haapsalus Haiglate Liidu traditsiooniline sügiskonverents „Tervishoiu tervis“. Tänavuse konverentsi tähelepanu keskmes on ühelt poolt tervishoiupoliitika kujundamine, juhtimine ja tervishoiu rahastamine ning teisalt rohepöördega seotud ootused ja väljakutsed tervishoiusektoris.

„Viimased aastad on Eesti ühiskonda taas pannud mõtlema tervishoiuvaldkonna olulisusele ning juhtinud ka avalikkuse tähelepanu sektori rahastamise ning meditsiinitöötajate järelkasvu jätkusuutlikkuse probleemidele. Et Eesti meditsiinisektorisse koondunud parimad teadmised leviksid ja paneks probleemide lahendamiseks tervishoiujuhtidel mõtted liikuma, korraldabki Haiglate Liit igal aastal sügiskonverentsi. Tänavu oleme Haapsalus, kus oma 65. tegevusaastat tähistab ka liidu liige – Haapsalu Neuroloogiline Rehabilitatsioonikeskus,“ märkis Haiglate Liidu juhatuse esimees Urmas Sule. „Lähema paari aasta jooksul tuleb otsuseid langetada nii tervishoiu rahastamise mudeli kui ka meie haiglavõrgu arengusuundade osas. Haiglate Liidu sügiskonverents on nende teemade ekspertfoorumiks, kus osalevad nii haiglate esindajad üle Eesti kui ka meie head koostööpartnerid ministeeriumitest, Tervisekassast ja erialaseltsidest.“

Konverentsil osalejaid tervitab terviseminister Riina Sikkut ja esinevad Sotsiaalministeeriumi terviseala asekantsler Heidi Alasepp, Tervisekassa juhatuse liikmed, rahvusvaheliste tervisesüsteemide ekspert Taavi Lai, Riigikantselei rohepoliitika koordinaator Kristi Klaas ja mitmed teised tervishoiusektori juhid.

Eesti Haiglate Liit on mittetulundusühing, mis ühendab vabatahtlikkuse alusel tervishoiuteenust pakkuvaid Eesti tervishoiusektori tööandjaid. Haiglate Liidu peamine eesmärk on oma liikmete ühiste huvide edendamine tervisevaldkonnas ning koostöö arendamine liikmete ja koostööpartnerite vahel.